Linksmam visas pasaulis atrodo linksmas
RSS ikonėlė Pagrindinio puslapio ikonėlė
 • Romas Palčiauskas – 80 m.

  Paskelbta gruodžio 8th, 2015 Šarūnas Be komentarų

  Romui Palčiauskui – 80 metų.

  caricatura.lt sveikina jubiliatą, linki jam sveikatos ir visokeriopos sėkmės!

  ***
  Dailininkas, karikatūristas, animatorius, knygų iliustratorius Romas Palčiauskas yra vienas iš nedaugelio Lietuvos komiksų pradininkų, kurio kūrybos kraitėje tokie žinomi ir daugelio pamėgti komiksai, kaip: „Širdis, peilis ir koltas” (1966-1967 m.), „Fredas – „Medinė koja“ (1967-1968 m.), „Džekas ir Bobis“ (1968-1980 m.), „Suodžiaus ir Pempės nuotykiai“ (1973 m.), „Dūda ir Brukas“ (1992-1994 m.), o taip pat ir kiek mažiau žinomų, nedidelės apimties, bet puikių komiksų.

  ***
  Romas Palčiauskas gimė 1935 m. gruodžio 8 d. Šiauliuose. Augo gausioje šeimoje. Tėvas Aleksandras dirbo buhalteriu, mama Jadvyga buvo namų šeimininkė. Mažasis Romas augo kartu su dviem broliais ir sesute. Jis buvo antras vaikas šeimoje.

  Būsimasis dailininkas Šiauliuose lankė Juliaus Janonio vardo vidurinę mokyklą, 1954 m. baigė Telšių dailės mokyklą, kur studijavo dailiosios tekstilės specialybę. Po baigimo kurį laiką dirbo Šiaulių pašte dailininku. 1957 m. įstojo į Dailės institutą, studijavo grafiką, tačiau mokslų ten nebaigė, – savo noru metė studijas, kadangi jauno menininko dvasiniai ir moraliniai įsitikinimai negalėjo susitaikyti su marksizmo-leninizmo katedros stagnatikais. Nuo 1960 m. dirbo „Šluotos“ redakcijoje, pradžioje dailininku, o vėliau meniniu leidinio redaktoriumi.


  Nuotrauka iš Romo Palčiausko asmeninio archyvo.

  Nuo pat vaikystės R.Palčiauską žavėjo animacija, todėl pirmai progai pasitaikius jis pereina dirbti į Chemijos pramonės projektavimo-konstravimo biurą, kur reklamos laboratorijoje kūrė animacinius reklaminius filmukus. Vėliau savo kūrybinę veiklą tęsia Lietuvos kino mėgėjų draugijoje, kur taip pat kūrė mėgėjiškus užsakomuosius (socialinius) animacinius filmukus bei kitą animacijos produkciją.

  Satyros ir humoro žurnalas „Šluota“ 1966-1994 m. laikotarpyje atspausdino apie 200 dailininko sukurtų komiksų. Dailininkas iliustravo 18 knygučių, sukūrė šūsnį mėgėjiškų reklaminių animacinių filmukų, kartu su kino mėgėjais darė animaciją diafilmams ir vaikiškus animacinius filmukus žaisliniams įrenginiams „Vaikų kinas“.

  pieš. Romas Palčiauskas. 1967 m.

  pieš. Romas Palčiauskas. Komiksas „Džekas ir Bobis“.

  caricatura.lt YouTube

  …………………………………………………………………………….

  www.facebook.com/caricatura.lt

  Komentuoti