Linksmam visas pasaulis atrodo linksmas
RSS ikonėlė Pagrindinio puslapio ikonėlė
 • Fridrikas Jonas Samukas – 80

  Paskelbta sausio 6th, 2016 Šarūnas Be komentarų

  Fridrikas Jonas Samukas
  1935 – 2003

  Architektui, dailininkui, karikatūristui Fridrikui Samukui gruodžio 19 d. būtų sukakę 80 metų.

  Fridrikas Jonas Samukas gimė 1935 m. gruodžio 19 d. Šiauliuose. Tėvo Jono ir mamos Valerijos suburtoje šeimoje kartu su Fridriku dar augo brolis Haris ir jaunesnė sesutė Liliana.

  Tėvams persikėlus dirbti į Kretingą, vaikai kurį laiką mokėsi Kretingoje.

  1951 metais Fridrikui diagnozuota apgaulinga kaulų tuberkulioze – teko ilgam įsikurti Šilutės vaikų ligoninėje, kurioje praleido net keletą metų. Jau tuomet Fridrikas iš bendraamžių tarpo išsiskyrė savo aštriu humoro jausmu. Matomai tai paveldėta iš savo tėvo.

  Kol Fridrikas gydėsi Šilutėje, jo šeima persikraustė gyventi į Vilnių. Pasveikęs Fridrikas taip pat persikelia į sostinę, įstojo ir mokėsi Vilniaus vakarinėje mokykloje ir tuo pačiu metu dirbo Vilniaus miesto vykdomajame komitete architektūros skyriuje.

  1958 m. abiturientas su pagyrimu baigė vidurinę mokyklą. Tais pačiais metais įstojo į Dailės institutą, architektūros fakultetą. Nors architektūros studijos nebuvo lengvas užsiėmimas, tačiau darbo patirtis architektūros srityje Fridrikui Samukui padėjo lengviau krimsti mokslus. Skaityti likusią straipsnio dalį »

 • Miko Ridiko nuotykiai #

  Paskelbta sausio 6th, 2016 Šarūnas Be komentarų

  Mini komiksas „Miko Ridiko nuotykiai“
  The comic „The Adventures of Mikas Ridikas“

  Populiaraus sovietinio žurnalo „Švyturys” (dvisavaitinis politinis – visuomeninis ir literatūrinis iliustruotas žurnalas) redakcijos darbuotojai F. Samukui paprašė sukurti personažą tęstiniam spausdinimui – komiksui (stripas), kuris būtų spausdinamas žurnalo paskutiniuose puslapiuose.

  Pirmas komikso „MIKO RIDIKO NUOTYKIAI” siužetas buvo atspausdintas žurnalo „Švyturys” Nr. 9 (1962 m. gegužės 15 d.).

  Skaityti likusią straipsnio dalį »