LITHUANIAN CARICATURE    ***    LIETUVOS  KARIKATŪRŲ  PORTALAS    ***    CARICATURAS DE LITUANO
Karikatūra, karikatūros, karikatūristai www.caricatura.lt
LITHUANIAN CARICATURE    ***    LIETUVOS  KARIKATŪRŲ  PORTALAS    ***    CARICATURAS DE LITUANO
RIKOŠETAS

„RIKOŠETAS“ — pirmoji virtuali Lietuvos karikatūrų paroda

       Lietuvos karikatūrų portalas caricatura.lt daugiau kaip dešimtmetį (12 m.) ištikimai ir nuosekliai rūpinasi Lietuvos karikatūros meno tradicijų tęstinumu, puoselėjimu ir sklaida.

       Keičiasi laikai, keičiasi vertybės, papročiai ir keičiasi net tradicijos, tačiau satyra ir humoras nenustoja būti ištikimi gyvenimo palydovai, kurie kartais linksmina, kartais išspaudžia net ašarą, ar priverčia susimąstyti. Jie, tarsi lakmuso popierėliai, kurie nenuilstamai stebi ir nustato visuomenės būties pokyčius. Satyra ir humoras gerina ir skaidrina žmogaus prigimtį, kelia sąmoningumą, gerovę bei kultūrą.
      Naujai diegiamos modernios technologijos keičia nusistovėjusias, įprastas bendravimo formas. Užaugo nauja interneto ir technologijų karta. Besikeičiant ir tobulėjant mobiliojo ir fiksuoto ryšio technologijoms, atsirado ir nauja karikatūros meno sklaidos niša — virtuali erdvė. Atsižvelgiant į šį sparčiai besivystantį naują sklaidos ir raiškos priemonių segmentą, jų potencialą, 2019 m. balandžio 1 d. atidaryta pirmoji šalyje virtuali Lietuvos karikatūrų paroda „RIKOŠETAS“, kurią organizavo ir įgyvendino Lietuvos karikatūrų portalas caricatura.lt.
       „RIKOŠETAS“ — tai pirmas žingsnis, siekiant, kad Lietuvos linksmosios grafikos darbai būtų pasiekami kaip galima didesniam žmonių skaičiui. Virtualus sklaidos sektorius kaip tik ir suteikia tokią galimybę — online stebėti Lietuvos kūrėjų darbus bet kuriame pasaulio kampelyje.

       Ši paroda, tai tarsi momentinis fiksavimas ir įamžinimas tos nedidelės kūrybinės atkarpos, kurią autoriai paliko kaip savo kūrybinį pėdsaką Lietuvos karikatūros meno tėkmėje.
      Virtualioje Lietuvos karikatūrų parodoje „RIKOŠETAS“ galima išvysti ne tik pačius naujausius linksmosios grafikos kūrėjų darbus, bet ir šūsnį senų, laiko tėkmės patikrintų, puikių meniškų autorinių darbų.
      „RIKOŠETAS“ parodos darbų leidinyje pristatomi 20 Lietuvos autoriai, 145 karikatūros.

DALYVIAI

      Alvydas Ambrasas, Antanas Bartašiūnas, Vladimiras Beresniovas, Ilja Bereznickas, Donatas Bilius, Antanas Bunikis, Vidmantas Eidukaitis, Andrius Gruzdaitis, Šarūnas Jakštas, Alvydas Jonaitis, Martynas Juchnevičius, Vladas Kudaba, Saulius Medžionis, Justinas Račinskas, Auritas Sipaitis, Algimantas Snarskis, Edmundas Unguraitis, Ramūnas Vaitkus, Rolandas Vičys, Evaldas Vėgėlė, Adomas Žilinskas.

PARODOS GALERIJA

Virtuali karikatūrų parodos galerija:
https://www.ku-ku.lt/rikosetas-2019

 

ELEKTRONINIS KATALOGAS

Išleistas virtualios karikatūrų parodos elektroninis katalogas (ISSN 2669-0489).
Dėl įsigijimo kreiptis į redakciją.

PDF >>>

 

 

2019-06-01
[email protected]

www.caricatura.lt
 
   
 
E-mail: [email protected]
 
Visos teisės saugomos. © 2007–2024 caricatura.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką caricatura.lt sutikimą.
Copyright © 2007–2024 caricatura.lt. All rights reserved.